Styrelse och ledningsgrupp

Styrelse

PP2022_MG_2501-BoErik_HU.jpg

Bo-Erik Pers
Ordförande

PP2022_MG_2390-Ulrika_HU.jpg

Ulrika Francke
Vice ordförande,
Senior konsult


PP2022_MG_2481-AndersGLindberg_HU.jpg

Anders G Lindberg, forskningschef, Scania CV AB


PP2022_MG_2819-CamillaHoflund_HU.jpg

Camilla Hoflund, Koncernchef, Studsvik AB 


PP2022_MG_2663_MargaretaGroth_HU.jpg

Margareta Groth, Prefekt,
Institutionen för teknikvetenskap och matematik,
Luleå tekniska universitet


PP2022_MG_2447-Mattias_HU.jpg

Mattias Lindahl, Professor, Linköpings Universitet


Rémy-Kollesar.jpg

Rémy Kolessar, avdelningchef och ställföreträdande generaldirektör på Energimyndigheten.


Personalrepresentanter

Anette-750x500.jpg

Anette Eriksson, projektledare, SIS


Bengt-750x500.jpg

Bengt Rydstedt, projektledare, SIS


Ledningsgrupp

Annika-2-750x500.jpg

Annika Andreasen, vd
annika.andreasen@sis.se
+46 8 555 522 66


Anders-2-750x500.jpg

Anders Stensson, ekonomi
anders.stensson@sis.se
+46 8 555 520 51


Cecilia-750x500.jpg

Cecilia Ahlgren Fries, interimchef kommunikation och marknadsföring
cecilia.ahlgren.fries@sis.se
+46 8 555 520 90


Dan-750x500.jpg

Dan Nilsson, standardisering
dan.nilsson@sis.se
+46 8 555 520 33


Göran-750x500.jpg

Göran Blomqvist, marknad
goran.blomqvist@sis.se
+46 8 555 523 23


Madeleine-750x500.jpg

Madeleine Koch, HR
madeleine.koch@sis.se
+46 8 555 522 08


Maria-750x500.jpg

Maria Sandqvist, policy
maria.sandqvist@sis.se
+46 8 555 520 04



Kjell-750x500.jpg

Kjell Persovin, interimchef strategi och digitalisering
kjell.persovin@sis.se
+46 8 555 520 45

För att komma till vår växel

Telefon: 08-555 520 00
E-post: info@sis.se

 


Pressbilder

Ladda ner högupplösta pressbilder från vår bildbank.